Lubāna līdzenumā, 20 - 50 km (kājām, velo)

     Maršruti, kas sākas pie Lubāna ezera
Auto ērti atstāt pie Lubāna mitrāja informācijas centra. Adrese: Aiviekstes hidromezgls, Ošupes pagasts, Madonas novads, tel. 29234956.

20 km "Lubāna līdzenumā" (velo, kājām, auto**). Maršruts pa Lubāna līdzenumu, savā ceļā iekļauj nelielu daļu Lubāna ezera piekrastes, Aiviekstes upes izteku un hidromezglu, klānu jeb palieņu pļavas, Zvidzes kanālu, Zvidzes polderu sūkņu staciju, Zvidzes akmens laikmeta apmetnes vietu. Apraksts ŠEIT
Maršrutu var braukt arī ar auto**, izņemot posmu pa klānu pļavām. Autobraucējiiem maršruts jāturpina taisni pa grants ceļu. 

51 km "Apkārt Lubāna ezeram"
(velo, kājām, auto **). Mašruts ved ap Latvijas lielāko ezeru Lubānu. Pa ceļam redzēsiet: Lubāna ezera piekrasti, Aiviekstes upes izteku un hidromezglu, Zvidzes kanālu un polderu sūkņu staciju, ūdens putnus un putnu vērošanas torņus, Kalnagala slūžas un Meirānu kanālu, Nagļu zivsaimniecību, Teirumnīku purva taku, Ideņas zvejnieku sētu un pilskalnu, Kvāpānu dīķi un ūdens tūrisma centru "Bāka". Maršruts ir marķēts. Apraksts ŠEIT  

Ja maršrutu gribat izbraukt ar auto**, jārēķinās, ka nevarēs izbraukt gar Zvejsalas zivju dīķiem. Šo posmu ir iespēja apbraukt turpinot braukt līdz Nagļu ciematam un tad krustojumā izvēlēties virzienu uz Īdeņas ciematu vai Lubāna ezeru, atkarībā no braukšanas virziena. 

52 km "Lubāna ezers - Lubāna - Lubāna ezers" (velo, kājām). Maršruts pa Lubāna līdzenumu, kas savā ceļā savieno Lubāna ezeru un 18 km attālo Lubānas mazpilsētu. Posmā no Zvidzes kanāla līdz Lubānas pilsetai ir nomarķēts. Apraksts ŠEIT

     Maršruti, kas sākas Lubānā
Abu maršrutu sākums pie dabas takas "Aiviekstes ozoli". Lubānā, Krasta ielas beigās ir stāvlaukums. Pieejama velosipēdu noma, tel. 26649344, Māris Valainis.

20 km "Lubāna - Jaunlubāna - Lubāna" (velo, kājām). Daļa maršruta vijas gar Aiviekstes upi un dabas taku
"Aiviekstes ozoli"  ar akmens laikmeta apmetni, baskāju taku un loka šautuvi, Lubānas mototrasi un lauku māju "Kodoli". 80% velo maršruta ved cauri LVM meža ceļiem un ir ainaviski skaists ar mainīgu apvidu.

25 km "Lubāna - Līčagals - Lubāna (kājām, velo). Maršruta marķējums sākas Lubānā uz autoceļa Lubāna - Balvi. 4 km vijas pa valsts koplietošanas ceļiem no kuriem 2 km ir asfaltēti un 2 km ir ar grants segumu 15 km velo ceļš iet pa LVM mežu teritoriju un meža celiņiem.  Apskates objekti: neizbraucot no Lubānas ir iespēja apskatīt Lubānas vīnotavu un nodegustēt Lubānas vīnotavas vīnu. Pa ceļam šajā velo maršruta sākumā atrodas viesu māja “UpeNes” un akmeņu parks “Vaidavas”, “Broņeslavas Martuževas” dzejas klēts, tilts pāri Liedes upei, LVM kokaudzētava “Podiņi”, Otrā pasaules kara ierakumi Līčagala mežā, disku golfs Z/S “Lettes”.

 
Kontakti:

© 2008-2024 Madonas Tūrisma informācijas centrs. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Piekļūstamības paziņojums · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes