PDF version

"Kāla ezers un mellenes", 9 vai 15 km (kājām, velo, auto)

Garums: 9 km vai 15 km.
Maršruts ved pa Vidzemes augstienes, Vestienes pauguraines lauku ceļiem.
Pārvietošanās pa ceļu un  ceļa nomali, marķējuma nav, jāvadās pēc kartes.
Pārvietošanas veids: kājām, velo, auto. 

Interesantas vietas pa ceļam
Sākums Vestienā, stāvlaukumā pie autobusa pieturas un veikala Stienūži GPS 56.8644, 25.8674. Blakus ir jauni koku stādījumi, kas veltīti ievērojamiem vestieniešiem: pirmajam latviešu botāniķim J. Ilsteram, kino režisoram V. Pūcem, leļļu meistaram A. Burovam u.c.

Vestienas muiža GPS 56.8660, 25.8726. Muižas ēkas celtas 18.gs. uz bijušajiem skanstes munīcijas pagrabiem, vēlākos gados aizsarggrāvji pārveidoti par dīķiem. Līdz mūsdienām saglabājies muižas kungu māja, stallis, klēts. Par muižu un Vestienu interesantus stāstus stāsta gide, vietējā tautas nama vadītāja Jolanta (tel. 26807209), muižā var apmeklēt rotu dizainera Jura Leitāna darbnīcu (tel. 26596295).

Salāja ezers Vestienas pagastā ir 22 ezeri. No Vestienas estrādes GPS  56.8701, 25.8715. paveras panorāmas ainava uz Salāja ezeru.

Avotiņu ģimenes dārzs. Līvānu tipa mājas apkārtnē iekopts skaists dārzs, tas veidots teju trīsdesmit gadu garumā. Šeit vietu radušas puķu dobes, dekoratīvie krūmi, augļu koki, nelielas strūklakas un atpūtas stūrīši. Privāta teritorija. Salāja iela 2, Vestiena, tel. 26140117.

Posms Vestiena – Tolka, maršrutā klusākais ceļa posms.

Tolka. Kādreiz šeit atradusies darbīga muiža, bijusī pils ēka celta ap 1879. gadu. Tajā laikā īpašnieks bijis Alfrēds fon Keišs. Saglabājušies nostāsti par saimnieka strādīgumu un dažkārt arī dāsnumu.

Kāla ezers. Tā platība kopā ar salām ir 4,36 km2. Ezerā ir 5 salas: Tolkas, Lielā Vestienas, Vistu, Mazā Vestienas un Mazā sala. Ezers ir populāra atpūtas un makšķerēšanas vieta, makšķerēšana ir licencēta. Ievērības cienīgs ir ezerā notiekošais saullēkta koncerts “Ezera skaņas” (notiek augustā) un saulrietā peldošais restorāns uz plosta “Vakars uz ezera” (notiek konkrētos datumos, www.viedi.org).

ZS “Vidiņi” (Strēlnieki, tel. 26400893). Šeit var nopirkt mājas sieru. Saimniecība nodarbojas ar piena lopkopību un visu saražoto pienu pārstrādā uz vietas, savā mājražošanas cehā.

ZS “Jāņkalni” (tel. 28992426). Ogu un augļu dārzs 22ha platībā (krūmmellenes, rabarberi, avenes, āboli u.c.). Pārstrādes cehā ražo: augļu sukādes, marmelādes konfektes, sulas, sīrupus, tējas un ievārījumus. Produkciju cehā var iegādāties, melleņu ražas laikā var nopirkt svaigas ogas.

Viesu māja “Kālezers”: atpūtas vietas, katamarāni, laivas makšķerēšanas licences, naktsmītne, telšu vietas, tel. 26521292.

Sabiedriskā atpūtas vieta pie Kāla ezera, GPS 56.8626, 25.8442.

Medus muiža. Biškopības saimniecība, var iegādāties medu, bišu maizi, propolisu medū, vaska sveces. Privāta teritorija. Krasti, Vestienas pag., tel: 29231860.

Vestienas ev. lut. baznīcas drupas GPS 56.8523, 25.8492. Atrodas skaistā vietā, ir sakopta apkārtne, pie baznīcas mūriem izvietota informācija par dievnama vēsturi, kuru 1974. gadā izpostījis ugunsgrēks. Eglīšu krust simbolizē deportēto vestieniešu piemiņu.

9 km garajā maršrutā no šīs vietas sākas atpakaļceļš uz Vestienu. Ja esat garo distanču cienītāji, tad nmaršrutu var pagarināt līdz kempingam “Ielāpi” (vienā virzienā 3 km). Tas ir ceļa posms ar izteiksmīgām Vidzemes augstienes pauguru ainavām. 

Kempings “Ielāpi”: atpūtas vietas, kafija, radoša darbošanās, katamarāni, laivas, makšķerēšanas licences, naktsmītnes, telšu vietas, pirts, tel. 29227504.

Noslēguma posms, atkal gar ezeru, gar pagriezienu uz baznīcas drupām, tālāk uz Vestienas centru.

Informācijai! Par tradīciju kļuvis kopīgs pārgājiens pa aprakstīto maršrutu augusta otrajā svētdiena. Programma jāskatās www.visitmadona.lv mēnesi pirms pasākuma, to organizē Madonas novada pašvaldība.

Kartē redzamie maršruti:
"Gaiziņkalna taka", 2 km, marķēts.
"Gaiziņkalns, Abrienas kalns, Viešūra ezers", 8 km.
"Kāla ezers un mellenes", 9 km

"Gaiziņa pakalnos", 22 km, marķēts

Lejuplādējamais GPX fails

Brošūra "Pārgājieni Madonas novadā"  A4 formāts

Lai skatītu šo Google karti, nepieciešams iespējot sociālās sīkdatnes.
Pielāgot sīkdatnes
Kontakti:

© 2008-2024 Madonas Tūrisma informācijas centrs. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Piekļūstamības paziņojums · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes