PDF version

"Lazdonas ezeru loks", 4, 5 un 6 km (kājām)

Madonas piepilsētā ir daudz klusu un skaistu vietu dabas baudīšanai. Piepilsētas austrumu virzienā izvietojusies tā saucamā Lazdonas ezeru grupa, bet dienvidu pusē - kalnainais Smeceres sila masīvs.

Trīs ezeru maršruts “Karjers – Rācenis – Lazdona”
Lineārs pārgājiens turp un atpakaļ, kopējais maršruta garums  6 km (uz vienu pusi 3 km). Reljefs ir paugurains. Maršruta trasē savienotas 3 ūdenstilpnes: Karjera ezers, Rāceņu ezers un Lazdonas ezers. Iešana pa ceļa nomali. Maršruts nav marķēts, jāvadās pēc kartes. Maršrutu pēc izvēles var sākt un mašīnu atstāt: pie publiskās atpūtas vietas Karjera ūdenskrātuve, Lazdonas pag., Madonas nov., GPS 56.838111, 26.210225 vai stāvlaukumā starp Dārza un Ezera ielām Lazdonā, Madonas novadā, GPS 56.825410, 26.245930. Lazdonā, 250 m no stāvlaukuma ir pārtikas veikals.

Apkārt Rācenim.
 
4 km garš pārgājiens apkārt Rāceņu ezeram. Šeit veidojas apļveida maršruts, kas apmēram pusi ceļa iet pietuvināti ezeram pa meža ceļiem un takām, bet otru pusi ceļa jāiet pa auto ceļa nomali. Ezera austrumu un rietumu krastā ir atpūtas vietas. Reljefs paugurains, maršruts nav marķēts, jāvadās pēc kartes. Uzmanību, maršruts nav piemērots velo braucējiem, jo ezera dienvidrietumu krastā, 900 m garumā ir dabiska meža taka, kas izejama tikai kājām. 

Divu ezeru maršruts “Rācenis – Vadzols”. Lineārs pārgājiens turp un atpakaļ, kopējais maršruta garums 5,2 km (uz vienu galu 2,6 km). Maršruts savieno Rāceņu un Vadzola  ezerus. Iešana pa ainaviski skaistu mežu, kur meža masīvs mijas ar jaunaudzēm, reljefs - paugurains, iešana pa grantētu meža ceļu. Maršrutu pēc izvēles var sākt no viena vai otra ezera krasta. Pārgājiena vieta nav marķēta, jāvadās pēc kartes. Mašīnu var atstāt pie publiskajām atpūtas vietām: Vadzols, Lazdonas pag.,GPS 56.817062, 26.190741 vai Rāceņu ezers, Lazdonas pag., GPS 56.828480, 26.216490

Lai skatītu šo Google karti, nepieciešams iespējot sociālās sīkdatnes.
Pielāgot sīkdatnes


Smeceres sila gravas un kalni.
Pavasarī, vasarā un rudenī sporta un atpūtas bāzes “Smeceres sils” distanču slēpošanas trases tiek izmantotas aktīvai atpūtai: pārgājieniem, nūjošanai, skriešanai vai apvidus velo braukšanai. Piedāvājumā 3 marķētas trases: 4,5 km, 6,5 km un 10 km garumā. Vairākās vietās ir izvietota teritorijas karte, kura sniedz informāciju par teritoriju, reljefu, trašu tīklu, infrastruktūras vietām un konkrēto atrašanās vietu. Visas takas atrodas mežainā apvidu, reljefs ir kalnains! Takām šarmu piešķir daudzie līkumi un virāžas, dziļās gravas un mainīgās meža formu ainavas. Papildus piedāvājums ir orientēšnās punkti, kartes pieejamas administrācijas ēkā. Orientēšanās punktu izvietojums sezonā vairākas reizes tiek mainīts. Adrese: Smeceres sils, Lazdonas pag., Madonas nov. Aktualitātes FACEBOOK.

Kontakti:

© 2008-2024 Madonas Tūrisma informācijas centrs. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Piekļūstamības paziņojums · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes