* Svētklētiņa - pateicība dievam, Svēto rakstu gara maize.
* Karogs masts - Auseklīša zvaigzne centrā, balstoties uz vārdiem Dievs, Latvija, Zemnieks, Karavīrs.
* Lūgšanu akmens garīgam spēkam - tas visu spēj, kas lūdz un tic. Domu graudi priekam, mīlestībai, cerībai – Pārdomu taciņas.
* Dzimtas ozols ar trīs ozollapu liecībām (akmenī) mūžīgiem cienītājiem – dzīvojamās mājas vietā.
* Skulptūra "Trīs mūža draugi"– jauneklis, vijole un akmens.
* Ēka (uz bijušās kūts mūriem) – no jauna būvēta ēka. Tajā ir ekspozīcija par brīvības cīņu un Latvijas brīvības 22 gadu (1918 – 1940) vēsturi.
* Zirgu staļļa un vāgūža vietas iezīmējums akmeņu stāstījumā.
* Pirtiņa, aka – veselībai un spirdzinājumam. Siena šķūnīši romantiskai pārnakšņošanai.
* Sakņu kambaris, malkas šķūnītis – apstādīts zemes uzbērums atgādina bijušo.
* Labības šķūnis un rija – tagad pulcēšanās un deju laukums ar skatuvi, rijas krāsns – pavadra vieta sabiedriskiem pasākumiem, kultūrai, izklaidēm, tradīcijām, Tēvzemes mīlestības celsmei visām paaudzēm.
* Dzimtas puķu dārzs – dievišķam skaistumam.
* Starp senču ozoliem – akmens baraviku saimes grupa.
* Skulptūru dārzs – Dievs, Latvija, Zemnieks, Karavīrs – mākslinieku dāvinājumi.
* Piemiņvietas apzīmējuma vārti akmens un dzelzs veidojumā, ar vadmotīvu “Dievam, Tēvzemes mīlestības celsmei” – veltījums un dāvinājums latviešu tautas jaunatnei.
* Bērzu birzīte un divi dīķi – tā, kā bija Latvijas ziedu laikos. Birzīti 1936. gadā stādījuši pulkveža Oskara Kalpaka Meirānu pamatskolas skolēni.
* Ozolu aplis un liepu aplis savienots ar Vienotības taku “Drošībai, Darbam, Draudzībai, Daudzinājumam”. Liepaslās netiek atjaunota gandrīz 300 gadus vecā zemnieku saimnieciskā sēta, bet veidota piemiņvieta – kā patriotiskās audzināšanas svētvieta un spēkavots. Ozols arvien bijis zemnieku un karavīru simbols, liepa – ģimenes dvēsele un saimniece, pavarda sargātāja. Apļa simbols – ozoldēli, liepu meitas – mūsu tautā stiprināmais senču gars, garīgais spēks – latviešu pašapziņa.
* Piemiņvieta ieskauta Radītajā dārzā, ko stādījusi skolu jaunatne, sabiedrības ļaudis. Vainagu vija visi, kas mīl mūsu tēvutēvu zemi – Latvijas valsti – un kopīgi vienotībā audzēm cīnās, lai Latvija kļūst latvieša garā bagāta, kristīga, daiļa un turīga.
Oskara Kalpaka kapavieta atrodas 12 km attālajā Visagala kapsētā. Vairāk - ŠEIT