Izstādes februārī 2025

ziņa publicēta 01.02.2025
Lielāks foto "Ar laiku mūsu domas par laimi un dvēseles spēku No prieka un sāpēm noveco kā saulē un lietū ēkas, Un tad tās vajag aizvest un brīvdabas muzejam atdot.."/ Ā.Elksne/

Aktuālās izstādes FEBRUĀRĪ 2025

MADONĀ, Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā:
* Jāņa Roņa porcelāna trauku personālizstāde "Starpbrīdī"/ līdz 9. februārim.
* Tērpu mākslinieces Ievas Ādamsones mākslas instalācija “Madonna ar bērnu. Kara gads. Mans kliedziens.” / līdz 16. februārim. 
* Piemiņas izstāde Danutei Vēzei (1974-2024) – māksliniecei, muzejpedagoģei, mākslas pasniedzējai, sirsnīgai, gaišai, radošai personībai / no 15. februāra un līdz 23. martam.
* Svinot dievturības vārda simtgadi, Dievturi sadarbībā ar muzejiem un izstāžu zālēm piedāvā ceļojošo izstādi "Latviskās dzīvesziņas dievestība tautas vēsturē. Dievturībai — 100"/ no 8. februāra līdz 30. martam.
* Izstādē “Jaunieguvumi Madonas muzeja krājumā” – pēdējo gadu papildinājumi krājuma kolekcijās/ februārī, līdz martam.
* Novada arheoloģija/ pastāvīgi.
SARKAŅOS, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvē:
*Izstāde “Galdnieka darba rīki. Koka karotes muzeja krājumā”/februārī un līdz 1. aprīlim.
* Ekspozīcija, kas veltīta Madonas novadniekiem – rakstnieka Viktora Eglīša dzimtai, aktrisei Olgai Dreģei, kordiriģentam Valdim Breģim, muzikologam Jēkabam Vītoliņam, bērnu ķirurgam Aleksandram Bieziņam/ pastāvīgi.
* Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu atklātā krājuma kolekcijas/ pastāvīgi.
CESVAINĒ, Cesvaines pilī:
*
Mākslinieces Intas Amoliņas izstāde "Horizonti". Tekstildarbi par dabisko, materiālu, tekstūru, reljefu, toņu niansēm un ģeometrisko kompozīciju, radot līdzsvaru un sajūtu par pasauli/ februārī un līdz 16. martam.
* Izstāde "Aizmirstā ekspozīcija" Cesvaines pilī apsola emocionāli spēcīgus mirkļus jaunradītā muižnieces Annas ekspozīcijā. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, vienlaikus ieteicama 2 - 4 dalībniekiem (16+)/ pastāvīgi.
* Mednieku kluba Murmastiene izstāde “Dzīvnieku un putnu izbāzeņi”, daudzveidīgo un iespaidīgo darbu autori Jānis Granāts, Dāvis Rīters, Valdis Roze, Arnis Hūns/ februārī un līdz 3. martam.
CESVAINĒ,  Cesvaines Tūrisma centrā:
* Madonas muzeja izstāde “Slēpes paliksim zem kājām” ir kultūrvēsturisks ceļojums uz slēpēm no Ērgļiem uz Gaiziņkalnu un Madonu/ līdz 15. februārim.
* Mednieku kluba Murmastiene izstāde “Dzīvnieku un putnu izbāzeņi”. Darbu autori Jānis Granāts, Dāvis Rīters, Valdis Roze, Arnis Hūns/februārī un līdz 3. martam.
CESVAINĒ, Kraukļu skolā:
* Izstāde “Ritas Mednes ežu kolekcija”. Kolekcijā ap 300 Medņu ģimenes ežu –  Size, Paulītis, Saimniecīte, Malvīne, Lakatiņš, Ķermenītis u.c, lielākā daļa apskatāma izstādē/ februārī un līdz 29. martam.
* Maija Jaunbērziņas gleznu izstāde "Dvēseles sauciens" aicina ieraudzīt mirkli un novērtēt ikdienas skaistumu/ februārī un līdz 29. martam.
LUBĀNĀ, Lubānas tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā:
* Jāņa Gavara foto izstāde, kurās atainota Madonas novada vēsture caur dažādiem zemes darbiem, ko ilustrē fotogrāfijas sākot jau no 19. gs. beigām līdz pat nesenai vēsturei/ līdz 28. februārim.
*
Lolitas Almanes, Līgas Zviedres, Simonas Klapares, Annas Aizsilnieces un Ingrīdas Meieres puzuru izstāde/ februārī.
LUBĀNĀ, Lubāna mitrāja informācijas centrs:
* Zanes Gradinārovas fotogrāfiju izstāde “Putni pie barotavas”/ februārī.
PRAULIENĀ, Dziesmusvētku skolā:
* Ievas Krūmiņas ilustrāciju izstāde "Kartupeļi", kur “satiekas” Ieva Krūmiņa, Imants Ziedonis un Haralds Mednis/ februārī un līdz 31. martam.
* Ekspozīcija “Haralds Mednis” (1906-2000) – dzīve, iespaidi un mīlestība pret dziesmu/ pastāvīgi.
* Ekspozīcijas par Dziesmusvētkiem spēle "Dziesmusvētku ģeometrija"/ pastāvīgi.

Draugiem Facebook Twitter Linkedin
© 2008-2025 Madonas Tūrisma informācijas centrs. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Piekļūstamības paziņojums · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes