Aktuālās izstādes JANVĀRĪ 2025

ziņa publicēta 01.01.2025
Lielāks foto Pats gada sākums ir labs un mierīgs laiks lēnām ieplānot un apskatīties izstādes, apvienojot to ar sen neredzētu pašu novada tūrisma vietu apmeklējumu. Vēlam zinātkāru un ceļojošu gadu!

Aktuālās izstādes JANVĀRĪ 2025

MADONĀ, Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā:
* Izstāde “Pasta ceļojums: Ziemassvētku sveicieni no 20.gs. 1. puses” ar pagājušā gadsimta pirmajā pusē sūtītām Ziemassvētku pastkartēm, kas datētas no 1904. līdz 1963. gadam/ līdz 12. janvārim.
*
Jāņa Roņa porcelāna trauku personālizstāde "Starpbrīdī"/ janvārī un līdz 2. februārim.
* Saimnieču priekšautu izstāde no muzeja krājuma “Ak, šis priekšautiņš”/ janvārī un līdz 2. februārim.
* Tērpu mākslinieces Ievas Ādamsones Mākslas instalācija "Madonna ar bērnu. Kara gads - Mans kliedziens", kad pietrūkst vārdu, lai aicinātu nepierast un nedistancēties no kara šausmām Ukrainā/ janvārī.
* Izstāde “Madonas muzejs vakar, šodien, rīt” ir stāsts par Madonas muzeju 1944. – 2003. gados, 21.gadsimtā un nākotnē/ janvārī un līdz 2. februārim.
* Izstādē “Jaunieguvumi Madonas muzeja krājumā” – pēdējo gadu papildinājumi krājuma kolekcijās/ janvārī un līdz martam.
* Novada arheoloģija/ pastāvīgi.

SARKAŅOS, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvē:
* Izstāde “Sargiet savu latviešu biti!” / Fr.Galenieks/ veltīta biškopības vēsturei un tradīcijām Madonas novadā, laika periodā no 20.gadsimta sākuma līdz pat mūsdienām/ janvārī.
* Ekspozīcija, kas veltīta Madonas novadniekiem – rakstnieka Viktora Eglīša dzimtai, aktrisei Olgai Dreģei, kordiriģentam Valdim Breģim, muzikologam Jēkabam Vītoliņam, bērnu ķirurgam Aleksandram Bieziņam/ pastāvīgi.
* Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu atklātā krājuma kolekcijas/ pastāvīgi.

 CESVAINĒ, Cesvaines pilī:
* Izstāde "Aizmirstā ekspozīcija" Cesvaines pilī apsola emocionāli spēcīgus mirkļus jaunradītā muižnieces Annas ekspozīcijā. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās, vienlaikus ieteicama 2 - 4 dalībniekiem (16+)/ pastāvīgi.
* Mednieku kluba Murmastiene izstāde “Dzīvnieku un putnu izbāzeņi”, daudzveidīgo un iespaidīgo darbu autori Jānis Granāts, Dāvis Rīters, Valdis Roze, Arnis Hūns/ janvārī.
* Latvijas skursteņslaucītāju amata brālības izstāde “Spēks ir kvēpos”/ janvārī.
* Mākslinieka Jura Utāna (1959-2022) pastmarku zīmējumi un dizains izstādē “Izmīlētās pastmarkas”/ janvārī.

CESVAINĒ,  Cesvaines Tūrisma centrā:
* Madonas muzeja izstāde “Slēpes paliksim zem kājām” ir kultūrvēsturisks ceļojums uz slēpēm no Ērgļiem uz Gaiziņkalnu un Madonu/ janvārī un līdz 15. februārim.
* Mednieku kluba Murmastiene izstāde “Dzīvnieku un putnu izbāzeņi”. Darbu autori Jānis Granāts, Dāvis Rīters, Valdis Roze, Arnis Hūns/ janvārī.

CESVAINĒ, Kraukļu skolā:
* Vangažu vidusskolas skolnieces, kuras mamma ir Kraukļu pamatskolas absolvente, Enijas Brizgas personālizstāde “Raibu raibais iesākums”/ janvārī.
* Madonas muzeja ceļojošā izstāde "Krāšņumaugi - laiks un mode" ar senajām fotogrāfijām ļauj ieskatīties augu modes attīstībā no 19. gs. beigām līdz 21. gs. sākumam / janvārī.

LUBĀNĀ, Lubānas tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā:
* Jāņa Gavara foto izstāde, kurās atainota Madonas novada vēsture caur dažādiem zemes darbiem, ko ilustrē fotogrāfijas sākot jau no 19. gs. beigām līdz pat nesenai vēsturei/ janvārī.

LUBĀNĀ, Lubāna mitrāja informācijas centrs:
* Zanes Gradinārovas fotogrāfiju izstāde “Putni pie barotavas”/ janvārī.

PRAULIENĀ, Dziesmusvētku skolā:
* Ievas Krūmiņas ilustrāciju izstāde "Kartupeļi", kur “satiekas” Ieva Krūmiņa, Imants Ziedonis un Haralds Mednis/ janvārī un līdz 31. martam.
* Ekspozīcija “Haralds Mednis” (1906-2000) – dzīve, iespaidi un mīlestība pret dziesmu/ pastāvīgi.
* Ekspozīcijas par Dziesmusvētkiem spēle "Dziesmusvētku ģeometrija"/ pastāvīgi.

 

Draugiem Facebook Twitter Linkedin
© 2008-2025 Madonas Tūrisma informācijas centrs. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Piekļūstamības paziņojums · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes