Lielformāta izstāde “Lubāns: kur satiekas daba un cilvēks”

ziņa publicēta 07.03.2024
Lielāks foto Līdz 1. aprīlim Lubānas centrā pie Lubānas tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centra ir apskatāma lielformāta izstāde “Lubāns: kur satiekas daba un cilvēks”.

Līdz 1. aprīlim Lubānas centrā pie Lubānas tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centra būs apskatāma lielformāta izstāde “Lubāns: kur satiekas daba un cilvēks”.  Izstādes galvenais varonis ir Lubāna ezers. Tajā uzzinām par ezera izcelsmi, neatlaidīgo iegrožošanu vairākās paaudzēs, ezerā mītošajiem augiem, zivīm un putniem. Skatāmas vēsturiskās un skaistākās ezera fotogrāfijas (fotogrāfi Aleksandrs Lebeds, Andris Eglītis, Edgars Smislovs, Jānis Ķuze u.c.). Gūstam  ieskatu, kāda ir Latvijas ūdeņu, īpaši - Lubāna ezera, ūdens ekoloģiskā kvalitāte. Caur kvadrātkodiem varam noklausīties ezerā mītošo putnu dziesmās.

Tāpat kā cilvēka asinīm jāplūst brīvi, lai mēs varētu dzīvot, arī dabā ūdeņiem jātek netraucēti un jābūt tīriem. Tas nodrošina dzīvības procesus uz Zemes. Izstāde “Lubāns: kur satiekas daba un cilvēks” ir lielformāta ceļojošās izstādes “Ūdeņi – dabas asinsrite” pirmā daļa, kam sekos izstādes arī par Papes ezeru, Auces un Aģes upēm.

Izstādi izveidoja Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar projekta LIFE GoodWater IP partneriem, Lubānas tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centru, Lubāna mitrāja informācijas centru, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeju, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Vides un ūdenssaimniecības katedras arhīvu, kā arī Latvijas Nacionālo arhīvu. Grafiskais dizains – Matīss Murovskis, izstādes stendu konstrukcijas – SIA “VASARIS”.

Izstāde veidota projekta “LIFE GoodWater IP” ietvaros ar Eiropas Savienības LIFE Programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja: Lubānas tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centra vadītāja Ilze Kraukle  t. 26374962

Draugiem Facebook Twitter Linkedin