Apceļo Latvijas pilis un muižas 2023!

ziņa publicēta 20.05.2023
Lielāks foto Vasaras sākums ir lielisks laiks, lai iepazītu Latvijas vērtības un vēsturisko mantojumu. Biedrība “Latvijas Piļu un muižu asociācija” (LPMA) 1. jūnijā uzsāk akciju “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2023”, kas noritēs līdz 28. oktobrim. Akcijā paredzēts vērienīgs balvu fonds, uz kuru varēs pretendēt aktīvākie akcijas dalībnieki.


Akcijā šogad piedalās 57 kultūrvēsturiskie objekti un no tie akcijā no jauna piedalās - Aizputes pilsmuiža, Bakūzes muiža, Durbes pilsdrupas (Durbe), Dzērves muiža, Grobiņas pilsdrupas, Ģipkas muiža, Embūtes pilsdrupas, Jezufinovas muiža (Ārdavas muiža), Kokneses viduslaiku pilsdrupas, Lielvircavas muiža, Valmiermuiža, Vecsalienas muiža, Vērgales muiža, Vilces muiža un Villa Hochheim (Talsu novada muzejs).

Uzticīgie akcijas dalībnieki, kas arī šogad piedāvās iespēju izzināt kultūras mantojumu un piedzīvot interesantus stāstus ir -  Cesvaines pils, Aizputes pilsdrupas, Alūksnes Jaunā pils, Apriķu muiža, Arendoles muiža, Bīriņu pils, Dundagas pils, Durbes pils (Tukums), Dobeles pils, Gārsenes muiža, Elejas muižas parks un tējas namiņš, Jaunauces pils, Jaunlādes muiža, Jaunmoku pils, Jaunpils pils, Kazdangas pils un parks, Krāslavas pils komplekss, Krimuldas muiža, Krustpils pils, Kukšu muiža, Lielplatones muiža, Lielstraupes pils, Litenes muiža, Lūznavas muiža, Mālpils muiža, Padures muiža, Popes muiža, Preiļu muižas komplekss un parks, Rankas muiža, Spāres muiža (Talsu novads), Strazdes muiža, Stāmerienas pils, Tiņģeres muiža, Tukuma Pils tornis, Turaidas pils, Vadakstes muiža, Valtenberģu muiža, Varakļānu muižas pils, Vārkavas (Vecvārkavas) muiža, Vecauces pils, Vecmēmeles muiža un Veselavas muiža.

Ir divu veidu iespējas kā piedalīties akcijā un saņemt balvas.

Viens no variantiem ir izveidot foto galeriju sociālajā vietnē facebook.com ar nosaukumu “Apceļotās Latvijas pilis un muižas 2023”, tajā ievietojot fotogrāfijas, kurās uz apmeklētās pils vai muižas fona ir redzams LPMA ģerbonis/logo (viens foto no katra objekta). Ziņa par izveidoto galeriju jāatsūta uz LPMA facebook.com lapas kontu.
 
Otrs variants ir jau ierastais, kad ceļotājs pats izdrukā akcijas kontrollapu, kuru iespējams atrast interneta vietnē pilis.lv un akcijas objektos saņem tajā atzīmi par apmeklējumu. 

Lai piedalītos balvu izlozē, ikvienam ceļotājam šogad ir jāapmeklē vismaz 10 akcijas objekti.

Pirms doties uz kādu no galamērķiem, rūpīgi iepazīstieties ar objekta piedāvājumiem un darba laikiem!


Apceļošanas akciju “Apceļo Latvijas pilis un muižas 2023” rīko biedrība “Latvijas Piļu un muižu asociācija”. Plašāku informāciju par akcijas noteikumiem meklē www.pilis.lv un Facebook kontā: Latvijas piļu un muižu asociācija.

Draugiem Facebook Twitter Linkedin
© 2008-2023 Madonas Tūrisma informācijas centrs. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Piekļūstamības paziņojums · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes