Piedalies tūrisma kampaņā “Izzini Strūves ģeodēzisko loku” un iegūsti balvas

ziņa publicēta 22.04.2023
Lielāks foto No 1. aprīļa līdz 31. maijam norisinās Jēkabpils novada pašvaldības un Aukštaitijas aizsargājamo teritoriju direkcija (Lietuva) organizētā tūrisma kampaņa “Izzini Strūves ģeodēzisko loku”. Tās ietvaros interesenti aicināti apceļot Strūves ģeodēziskā loka punktus četrās valstīs – Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā, krāt zīmogu nospiedumus bukletos esošajās ceļotāju kartēs un laimēt īpašus kampaņas suvenīrus.

“Atklāj Strūves ģeodēzisko loku!” ir tūrisma kampaņa, kuras mērķis ir popularizēt Strūves ģeodēzisko loku, rosināt zinātnes vēstures izpēti, izveidot starptautisku maršrutu, lai piesaistītu tūristus, kuri vēlas uzzināt un izpētīt zinātnes vēsturi, paplašināt savu redzesloku un ir gatavi doties uz līdz šim nezināmu vietu. Apmeklētājiem tiek piedāvāti trīs dažādi maršruti – divu, trīs, un piecu dienu.

No Madonas novadā esošajiem trim Strūves ģeodēziskā loka punktiem, organizatori akcijā iekļāvuši divus – Nessaule-kalns un Sestu-kalns.

Kampaņas dalībnieki tiek aicināti apmeklēt vismaz divus Strūves ģeodēziskā loka punktus dažādās maršrutā iekļautajās valstīs, nofotografēties punktā un saņemt zīmogu nospiedumu nolikumā un bukletā norādītajās vietās. Tie dalībnieki, kas izpildīs iepriekšminēto nosacījumus būs iespēja savā īpašumā iegūt īpašas balvas.

NOLIKUMS

BUKLETS


BALVU FONDS:

Pirmie 200 dalībnieki Latvijā, kuri apmeklēs viemaz vienu Strūves ģeodēziskā loka punktu Jēkabpils novadā un dosies reģistrēt savu ceļotāja karti Jēkabpils novada Tūrisma informācijas centrā (Rīgas iela 150, Jēkabpils, LV-5202, Latvija) vai Krustpils pils Apmeklētāju centrā (Rīgas iela 216B, Jēkabpils, LV-5202) saņems īpaši kampaņai radītu T kreklu.

Pirmie 300 dalībnieki Lietuvā, kas apmeklēs Storiai Strūves ģeodēziskā loka punktu un dosies reģistrēt savu ceļotāja karti Aukštaitijas aizsargājamo teritoriju direkcijas Apmeklētāju centrā (J. Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai) vai Koku vainagu takā (Dvaronys). ciems 5, 29168 Anykščiai) saņems saules platmales.

Kampaņas galvenās balvas - 100 binokļi. Uzvarētāji tiks noteikti 2023. gada jūnijā.

Vairāk informācijas - www.visit.jekabpils.lv

Kampaņas organizators: Aukštaitijas aizsargājamo teritoriju direkcija. Jēkabpils novada pašvaldība un Aukštaitijas aizsargājamo teritoriju direkcija (Lietuva) īsteno 2014.–2020. gada Interreg V–A Latvijas–Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas projektu Nr. 1. LLI-477 “Starptautiskā tūrisma maršruta “Strūves ģeodēziskais loks” izveide / STRŪVE. Projekta mērķis ir palīdzēt programmas teritorijai attīstīties ilgtspējīgi, lai tā būtu vēlama un konkurētspējīgs galamērķis, kur dzīvot, strādāt un kurp ceļot.


Informāciju ievietoja: Cesvaines Tūrisma centra vadītāja Laura Smudze, tel. 26172637


Draugiem Facebook Twitter Linkedin
© 2008-2023 Madonas Tūrisma informācijas centrs. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Piekļūstamības paziņojums · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes