1. aprīlī - Pīles Pūkas putnu dienas pie Lubāna ezera

ziņa publicēta 27.01.2023
Lielāks foto Šoreiz putnu dienas nebūs saistītas ar tradicionālu putnu vērošanu, bet akcents likts uz tūrisma ceļveža "Pīles Pūkas ceļojums" atklāšanas pasākumu.

Programma:

  • Tūrisma ceļveža ģimenēm ar bērniem “Pīles Pūkas ceļojums” atklāšana.
  • Bērzpils folkloras kopas “Saivenis” muzikālais sniegums.
  • Putnu dārza “Rozas” ceļojošie putni.
  • Putniņu figūru kolekcijas apskate.
  • Putnu būrīšu gatavošanas darbnīca.
  • Spēles, rotaļas, ugunskurs.

Dalībniekiem:

  • Dalība bez maksas. Pieteikšanās pa tel. 29234956.
  • Līdzi jāņem āmurs putnu būrīša gatavošanai.
  • Pasākums notiks ārā, vēlams laika apstākļiem piemērots apģērbs.
  • Pasākums sākas plkst. 11.00

Norises vieta: Lubāna mitrāja informācijas centrs pie Lubāna ezera. Adrese: Aiviekstes hidromezgls, Ošupes pagasts, Madonas novads.

Par tūrisma ceļvedi "Pīles Pūkas ceļojums"

Pasākuma laikā atklāsim netradicionālu tūrisma ceļvedi “Pīles Pūkas ceļojums”.  Tas adresēts ģimenēm ar pirmskolas vecuma bērniem un aicina doties ciemos uz Lubāna ezera apkārtni. Ceļvedī iekļautas 20 tūrisma vietas, kas atrodas Lubāna ezera apkārtnē, Lubānā, Gaigalavā, Bērzpilī, Viļānos un Varakļānos.

“Pīles Pūkas ceļojums” ir grāmatiņa, kuras galvenais tēls ir stilizēta pīle. Pīle Pūka liek bērniem risināt dažādus tematiskus uzdevumus, bet vecākiem pastāsta par katras ceļvedī iekļautās tūrisma vietas piedāvājumu. Īpaši tiek izceltas aktivitātes, kas patiks mazajiem ceļotājiem. Aktīvie un veiklie varēs rāpties lielajā liepā, noslēpties spoguļu skapī, meklēt velniņus Spoku namiņā, mēģināt nobaidīt strausu un uzzināt, vai tītars prot lidot. Topošie zinātnieki un pētnieki varēs uzspēlēt dabas bingo, izgatavot kaņepju papīra loksnes, ar teleskopu vēŗot putnus vai piedalīties foto sajūtu laboratorijā. Sportiskie piedzīvojumu meklētāji - šaut ar loku, mest mērķī lidojošos šķīvīšus un braukt ar bērnu kvadracikliem. Komunikablajiem un radošajiem bērniem būs iespēja barot stirniņas, spēlēt mūzikas instrumentus un veidot māla figūriņas.

Tūrisma ceļvedis un atklāšanas pasākums tapis, sadarbojoties Madonas, Rēzeknes, Balvu un Varakļānu novadu pašvaldību tūrisma speciālistiem.

Ziņu sagatavoja: Sanita Soma, Madonas novada pašvaldības 
Attīstības nodaļas tūrisma darba organizatore,
tel. 29130437.
Draugiem Facebook Twitter Linkedin
© 2008-2024 Madonas Tūrisma informācijas centrs. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Piekļūstamības paziņojums · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes