Līdz 15. janvārim - gaismas izstāde “Savienojums” Cesvaines pilī

ziņa publicēta 14.11.2022
Lielāks foto No 19.11.22. līdz 15.01.23. CESVAINES PILĪ būs apskatāma Dzērbenes radošās mājas MEMBERI mākslinieku Ērikas Mālderes un Aigara Lenkeviča papīrmākslas un gaismas izstāde “SAVIENOJUMS”.

Savā jubilejas gadā savienotie mākslinieki realizē kādu senlolotu sapni par īpašu gaismas ķermeņu izstādi Cesvaines pilī. Lai šis sapņa un īstenības savienojums notiktu, bija jāsakrīt un jāpāriet daudziem dzīves notikumiem.  

Ejot Ziemassvētku gaidīšanas ceļu, mākslinieki, gada tumšākajā laikā, savus izstādes apmeklētājus vēlas iepriecināt un aicināt uz nesteidzīgu pils apskati, pievēršot uzmanību radīto mākslas darbu un pils telpu saspēlei.

Gaisma un tumsa papildina viena otru simboliski un filozofiski kāds ir Ērikas un Aigara tandēms. Gaismas jūtīgums, pat jutekliskums ikkatrā unikālā objektā ir duālisma stāsts – māksla vai dizains. Taču starp gaismu un tumsu ir tik daudz pustoņu, kas savieno abas pilnības. Tieši tik pārlaicīgi un cilvēcīgi ir Ērikas un Aigara radītie gaismas stāsti.

Ērika Māldere – mag. art., māksliniece-grafiķe, dizainere, Dzērbenes radošās mājas MEMBERI, Lampu dizaina darbnīcas un Dzērbenes kultūrvēsturiskā mantojuma centra vadītāja, Latvijas Dizaineru savienības un Starptautiskās papīrizgatavotāju un papīrmākslinieku asociācijas IAPMA biedre. Daudzus gadus bijusi mākslas pedagogs dažādās mākslas skolās, trešo gadu Latvijā organizē papīrmākslinieku projektu DABA RADA, vada meistarklases, kurās tiek nostiprinātas prasmes darboties ar dabas materiāliem un meklētas jaunas dabas potenciāla izmantošanas iespējas, tiek liets dažādu šķiedru papīrs, izgatavots papiruss, krāsotas dzijas, audumi, veidotas sajūtu grāmatas, kā arī lampas.

Aigars Lenkevičs – mag. art., dizainers, Dzērbenes radošās mājas MEMBERI un Lampu dizaina darbnīcas izveidotājs, izgatavo gaismas ķermeņus privātiem un sabiedriskiem interjeriem, vada dabisko materiālu un papīrmākslas gaismas skulptūru un lampu izgatavošanas meistarklases un darbnīcas, strādā Cēsu pilsētas mākslas skolā.

Izstādes apmeklētāji tiek aicināti savlaicīgi izvēlēties mākslas darbus, sekot līdz informācijai un izstādes noslēgumā piedalīties lielajā mākslas darbu GALA IZSOLĒ.


Informāciju iesūtīja: Linda Bakmane, Cesvaines pils vadītāja, tel. 22331112

Draugiem Facebook Twitter Linkedin
© 2008-2022 Madonas Tūrisma informācijas centrs. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Piekļūstamības paziņojums · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes