Iepazīsti Sausnējas muižu un apkārtnes tūrisma vietas

ziņa publicēta 05.09.2022
Lielāks foto Tūrisma piedāvājuma "Iepazīsti Madonas novada muižas" ietvaros, aicinām tuvāk iepazīt Sausnējas pagasta vēstures muzeju "Līdumi", kas iekārtots muižas kalpu ēkā. Lai brauciens būtu interesantāks, piedāvājam arī idejas Sausnējas apkārtnes iepazīšanai.


Muzejs
atrodas kādreizējās Sausnējas muižas kalpu ēkā, ko vietējie dēvē par „balto māju”. Šinī mājā 1865. gadā dzimis rakstnieks, pedagogs un tulkotājs Valdis (īstajā vārdā Voldemārs Zālītis, 1865-1934). Muzejā skatāmi materiāli par Sausnējas un Liepkalnes pagasta vēsturi, par kultūras un sadzīves tradīcijām, par Sausnējas ievērojamākajiem cilvēkiem – kultūras un politiskajiem darbiniekiem.
.

Lai skatītos šo Youtube video, nepieciešams iespējot sociālās sīkdatnes.
Pielāgot sīkdatnes

Muzejā iekārtotas:
- piemiņas istaba Valdim;
- etnogrāfisko priekšmetu, mūzikas instrumentu, seno darba rīku ekspozīcijas;
- Strūves meridiāna loka ģeodēzisko punktu piemiņas monētas "Sestukalns" kaltuve un interaktīvais stends "Strūves ģeodēziskais loks". Adrese: Līdumi, Sausnēja, Madonas novads, tel. 26284889 (Elita Laiboma).

Idejas brīvdienu maršrutam Sausnējas apkārtnē.
Apskates vietas:

Ziestu kalns un Strūves ģeodēziskā loka punkts "Sastu-kalns" No Latvijas 16 Strūves ģeodēziskā loka punktiem, tikai divi – Sestukalns un Jēkabpils ir iekļauti UNESCO Pasaules matojuma sarakstā un valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā.
Strūves ģeodēziskais loks ir definēts kā viena no metodēm Zemes izmēru un formas noteikšanai, izmērot triangulācijas loka garumu un meridiāna loka gala punktu astronomiskās koordinātas. Ģeodēziskais loks ir līnija, kas vērsta Ziemeļu – Dienvidu virzienā. Strūves ģeodēziskais loks ir triangulācijas uzmērīšanas ķēde, kas stiepjas aptuveni pa 260 meridiānu no Hammerfestas apkārtnes mūsdienu Ziemeļnorvēģijā 2820 km virzienā uz dienvidiem līdz Izmailas pilsētas apkārtnei pie Melnās jūras. Ziestu kalna 3600 video tūre. Adrese: Lat, lon: 56.840097, 25.636758, Sausnējas pagasts.

Griezītes Alpakas. Alpaku saimniecībā rosās angļu pāris Ians un Joanna. Aizrautīgi stāsti par alpakām un saimniecības izveidi, kā arī piedāvā iepazīšanos ar dzīvniekiem, pastaigas ar alpakām, alpaku vilnu, filcētus un adītus izstrādājumus. Adrese: Griezītes, Ērgļu pagasts, Madonas novads, tel. 28693785 (saziņa angļu valodā).

Kandžas Laboratorija un Radošās atpūtas pagalms "Tiltiņi" piedāvā rotkaļu darbnīcu, dabas taku, šķūni ballītēm un pirti, stipro alkoholisko dzērienu degustācijas, ekskursiju, džina darbnīcu. Adrese: Tiltiņi, Sausnējas pagasts, Madonas novads, tel. 28330027.
Draugiem Facebook Twitter Linkedin
© 2008-2024 Madonas Tūrisma informācijas centrs. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Piekļūstamības paziņojums · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes