2. oktobrī - Sausnējas pagasta ekspedīcija

ziņa publicēta 15.04.2022
Lielāks foto Dodamies iepazīt kārtējo Madonas novada pagastu - šoreiz zelta rudens diena Sausnējas pusē!

Reģistrācija slēgta (pilna grupa)!

Programma:

10.00 Dalībnieku tikšanās Sausnējā - pie Sausnējas pagasta vēstures muzeja. Adrese: Līdumi, Sausnēja, Sausnējas pagasts, Madonas novads.

Sausnēja. Kopā ar muzeja vadītāju Elitu Leibomu uzzināsim par  Sausnējas ciemu, muižas laikiem, otrā pasaules kara cīņu vietām, apskatīsim pagasta vēstures muzeja ekspozīcijas par personībām, senajiem darba rīkiem un mūzikas instrumentiem.

Sidrabiņi. Ar ciema stāstiem mūs iepazīstinās kādreizējā Sausnējas pagasta priekšsēdētāja Liena Kārkliņa. Varbūt skaistajam nosaukumam ir kāda saistība ar cēlo un dārgo sudrabu?

“Aizved mani uz Hiršenhofu”.  Brauciens  no Liepkalnes līdz Ogres upes ielejai pa vēsturiskā romāna pēdām kopā ar tā autori - rakstnieci Lindu Šmiti. Hiršenhofas notikumi savulaik risinājušies Baltijas lielākajā vācu kolonijā, kas šeit pastāvējusi līdz 1939. gadam.

Tiltiņi. Ciemosimies Ilzes un Mārča Feldbergu lauku tūrisma saimniecībā, kur ceļotājiem atpūtai tiek piedāvāts radošās atpūtas pagalms, rotu kalšanas darbnīca, kandžas laboratorija un džina darbnīca, dabas taka un nakts meža kino, ballīšu šķūnis un pirtiņa. Šeit arī pusdienu pauze. Līdzi jāņem savas maizītes, uz vietas būs pieejama tēja un kafija.

Ziestu kalns. Pārgājiens (400 m vienā virzienā) uz Strūves ģeodēziskā loka punkts "Sestu-kalns". Strūves ģeodēziskais loks ir unikāla 19. gs. ģeodēzisko uzmērījumu sistēma zemes izmēru un formas noteikšanai. Loka kopējais  garums ir 2822 km, tas šķērso 10 valstu teritoriju. Viens no loka punktiem atrodas Sausnējas pagastā.

Alpaku saimniecība. Lauku sētā “Griezītes” saimnieko angļi Ians un Joanna, viņu aizraušanās ir alpaku audzēšana. Vērosim šarmantos dzīvniekus, klausīsimies stāstu (latviešu valodā) par alpaku audzēšanas pieredzi, kā arī uzzināsim, kā saimnieki nonākuši uz dzīvi Latvijā.

17.00 Ekspedīcijas noslēgums.

Organizatoriskās lietas:
  * Dalība bez maksas, vietu skaits ierobežots.
  * Braucam ar savām automašīnām.
  * Dienu pavadīsim āra apstākļos, nepieciešams piemērots apģērbs.
  * Kontaktinformācija, sūtot īsziņu, WhatsApp vai tel. 29130437.

Papildus iespēja:
  * Personalizētas rotas kalšana "Tiltiņos" - 5 eur.


Autore: Sanita Soma,
Madonas novada Centrālās administrācijas
Attīstības nodaļas tūrisma darba organizatore, tel. 29130437.

Draugiem Facebook Twitter Linkedin