20. augustā - velobrauciens "Apkārt Lubānam".

ziņa publicēta 05.08.2022
Lielāks foto 20. augustā, sestdienā, tiek organizēts velobrauciens apkārt Latvijas lielākajam ezeram – Lubānam. Brauciena laikā būs iespēja aplūkot ezeru, apkārtnes mežus, zivju dīķus, iepazīties ar apkārtnē dzīvojošajiem putniem, uzkāpt putnu vērošanas tornī, kā arī uzzināt interesantus faktus par ezeru un apkārtni.

Pulcēšanās plkst. 09:30 pie Lubāna mitrāja informācijas centra (X: 677420, Y: 6300733; Lat: 56.8165477, Lon: 26.9068168).
Velobrauciena starts plkst. 10:00. Plānotais velo brauciena garums 57 km.

Braucienā aicināts ikviens, īpaši ģimenes ar bērniem, tomēr paturam prātā, ka maršruta garums ir 57 km. Braukšanas temps gan būs mierīgs un nesteidzīgs, tomēr apsveriet spēkus, enerģiju un izturību, vēlama ir velo pieredze un iekšējā gatavība doties un iepazīt Lubāna ezera apkārtni.  

Reljefs līdzens, lielākā daļa maršruta ved pa mākslīgu uzbērumu jeb dambi apkārt visam Lubāna ezeram. Asfalts – 8 km, zemesceļš – 23 km, grants ceļš – 26 km. Uzmanību! Atsevišķos ceļa posmos aug latvāņi, kam nedrīkst pieskarties.  

* Maršruts apskatāms kartē šeit: http://www.lubanamitrajs.lv/lubanaezeraturismakarte/?fbclid=IwAR3kmZ-t_ENc7Y5t4Jtwugv-OjTrQdoKtP3A-Gy3FwriZuu1DncbxpbRe7I

Brauciena laikā atradīsim piemērotu vietu pusdienu pauzei, tāpēc ņemam līdzi pusdienu maizītes un citus našķus, pēc ieskatiem. Īpaši padomājam par ūdens rezervēm. Kā arī sekojam līdzi laikapstākļiem un parūpējamies par piemērotu apģērbu kā siltam un saulainam laikam, tā arī lietum. Pēc brauciena visi laipni aicināti uzkavēties pie Lubāna mitrāja informācijas centra piknika galdiem, kur pēc garā ceļa baudīsim uz ugunskura vārītu zupu.

Velobrauciena dalības maksa 3 EUR, kas tiks ieguldīti pēcpusdienas programmā – zupā.

Ja nav savs velosipēds, bet vēlies doties braucienā, iznomā to pa tālr.: 26649344 (Māris Valainis)

Braucienam nepieciešama iepriekšējā pieteikšanās, var zvanīt pa tālr.: 29234956 (Agnese Kruste) vai rakstīt e-pastu uz lubanamitrajs@gmail.com. Dalībnieku skaits ierobežots.

Pasākumu organizē Lubāna mitrāja informācijas centrs.
Uz tikšanos! Un minam kopā!

* Apciemojot Lubāna ezeru, iesakām aplūkot tūrisma ceļvedi „Lubāna ezera noslēpumi”, ko veidojušas visas Lubāna ezeram pieguļošās pašvaldības. Ceļvedī atrodami lielākie pasākumi 2017. gadā, apskates objekti ap Lubāna ezeru, velomaršruts, naktsmītnes un daudzas citas ceļotājam noderīgas lietas, apceļojot Latvijas lielāko - Lubāna ezeru. Ceļvedis latviešu un angļu valodā pieejams. A4 formātā karte pieejama šeit – Lubana_ezers_A4_LAT.pdf

Draugiem Facebook Twitter Linkedin