Beātes un Daiņa Ozoliņu gleznu izstāde “Saprast pasauli un sevi” Lubānas tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrā

ziņa publicēta 30.03.2022
Lielāks foto No 19. aprīļa līdz 14. maijam Lubānas izstāžu zālē aicinām skatīt Beātes un Daiņa Ozoliņu gleznu izstādi “Saprast pasauli un sevi”.

Dainis Ozoliņš

Dzimis 1968. gadā. Dzīvesvieta: Silagals, Murmastienes pagasts, Varakļānu novads.

Dainis Ozoliņš strādā ar akvareli, pasteli, sangīnu. Viņš ir pabeidzis Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolu. Pēc diploma Dainis Ozoliņš ir mākslinieciskās kokapstrādes profesionālis.

Ainavas, klusā daba, mazpilsētu ieliņas – bildes, kas uzbur mums apkārt mītošo dabas skaistumu it kā ikdienišķās, tomēr blīvas atmosfēras piestrāvotās kompozīcijās.

Ludza, Varakļāni, Madona, Lubāna – no izstādes bildēm staro mazpilsētas raksturīgā gaisotne. Dainis par mākslu saka: “Māksla reizē ir atpūta, relaksācija un arī mans hobijs. Pēc dabas esmu romantiķis, man patīk klusas, nostalģiskas vietas, labprāt gleznoju dabā, arī mājās.”

Daiņa Ozoliņa darbus skatītāji vērtējuši izstādēs Madonā, Ludzā, Varakļānos, Rēzeknē, Barkavā, Cēsīs un Valmierā.

 

Beāte Ozoliņa

Dzimusi 1997. gadā. Dzīvesvieta: Lubāna - Rīga.

Beāte Ozoliņa strādā ar akrilu. Gandrīz visi izstādē apskatāmie darbi ir tapuši pandēmijas laikā.

Viņa pabeigusi Lubānas mākslas skolu, Madonas Valsts ģimnāziju un pašlaik studē komunikācijas zinātni Latvijas Universitātē.

Uz jautājumu, kādēļ gleznās ir attēlotas rokas, Beāte atbild: “Rokas nav tas vienkāršākais, ko var uzgleznot. Tas vienmēr ir bijis izaicinājums man un tādēļ to esmu mēģinājusi darīt vairākkārt! Gleznošana man palīdz sakārtot domas, lai nedaudz labāk izprastu gan sevi, gan pasauli apkārt. Krāsas izvēlos attiecīgi konkrētā brīža sajūtām. “

Šī ir Beātes Ozoliņas pirmā izstāde.

Informāciju sagatavoja: Lubānas tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centra vadītāja Ilze Kraukle  t. 26374962

Draugiem Facebook Twitter Linkedin