Pasaules mitrāju dienas pārgājiens Teičos un aktivites Lubāna mitrājā

ziņa publicēta 01.01.2018
Lielāks foto Dabas aizsardzības pārvaldes (turpmāk – Pārvaldes) Latgales reģionālā administrācija februārī aicina uz vairākiem pasākumiem, kas veltīti Pasaules mitrāju dienai un šogad tās tēma ir "Mitrāji ilgtspējīgai pilsētvidei".

Svētdien, 4.februārī visā Latvijā norisināsies pārgājieni Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieku vadībā un viens no tiem plānots Sildu takā Teiču dabas rezervātā.

“Pārgājiens ir lieliska iespēja tematu par mitrāju aizsardzību aktualizēt tam atbilstošā vidē - Teiču purvā, kas ir viena no Ramsāres konvencijas vietām Latvijā . Tā būs unikāla iespēja  neskartās dabas baudītājiem  izstaigāt Sildu taku ziemā, uzzināt  par mitrājos dzīvojošo sugu daudzveidību un to lomu kopējās ekosistēmas saglabāšanā, kā arī baudīt klusumu un  ļauties sajūtām vienā no Latvijas dabas bagātību krātuvēm,” stāsta Pārvaldes dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja Regīna Indriķe.

Teiču dabas rezervātu Pārvaldes darbinieka pavadībā atļauts apmeklēt laika periodā no 1. jūnija līdz 31. oktobrim.  Vasara un rudens ir tas laiks, kad cilvēki labprātāk dodas dabā. Šoreiz aicinām izmantot vienreizēju iespēju iepazīt Teiču purvu ziemā, piebilst R. Indriķe.

Pulcēšanās Mitrāju dienas pārgājienam 4. februārī plkst. 11.00 stāvlaukumā pie Sildu takas (Madonas novada Mētrienas pagasts, GPS  X: 644126, Y: 6282048 Lat: 56.6603321, Lon: 26.3514100) . Maršruta garums ap 3,5 km, piemērots arī nūjotājiem.  Dalība pārgājienā ir bez maksas, taču dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ aicinām iepriekš pieteikties, zvanot R. Indriķei pa tālruni 29139677.

Mitrāju tematikai veltītas aktivitātes Latgalē norisināsies gandrīz visu februāri. Aktivitāšu mērķis ir iepazīstināt ar starptautiski nozīmīgiem mitrājiem Latgalē, to aizsardzību un apsaimniekošanu. Latgales pusē atrodas trīs Ramsāres konvencijas vietas – Lubāna mitrājs, Teiču purvs un Lielais Pelečāres purvs.

Piektdien, 2. februārī plkst. 10.00 un 13.00 norisināsies pasākumi  Lubāna mitrājā, ko organizē Lubāna mitrāja informācijas centrs sadarbībā ar  Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centru ”Rāzna”.  Tajos piedalīsies Madonas novada Barkavas pamatskolas un Balvu novada Bērzpils vidusskolas audzēkņi un pedagogi.

Informatīvi pasākumi notiks arī 7.februārī Meirānu O.Kalpaka pamatskolā un Lubānas vidusskolā, 9.februārī - Varakļānu vidusskolā un Rudzātu pamatskolā, 12.februārī Bērzpils vidusskolā, bet pasākumu cikls noslēgsies  26.februārī Kaunatas vidusskolā.

Starptautiskā mitrāju diena tiek atzīmēta kopš Ramsāres jeb Mitrāju konvencijas parakstīšanas 1971. gadā. Konvencija ir vienīgais starptautiskais vides aizsardzības līgums, kas veltīts kādai noteiktai ekosistēmai, un tās misija ir mitrāju aizsardzība un apdomīga izmantošana. Latvija šai konvencijai pievienojās 1995. gadā. Mitrāji kā ekosistēmas ir ļoti nozīmīgi bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā un tie nav tikai purvi, kā biežāk pierasts domāt. Mitrāji ir arī palienes, zāļu un kūdras purvi, dumbrāji, piekrastes un palienes pļavas.

Informāciju sagatavoja:
Regīna Indriķe
Dabas aizsardzības pārvaldes  Latgales reģionālās administrācijas
Dabas izglītības centra “Rāzna” vadītāja
‌Mob. tālr.+ 371 29139677, Epasts: regina.indrike@daba.gov.lv

 
Draugiem Facebook Twitter Linkedin
© 2008-2024 Madonas Tūrisma informācijas centrs. Visas tiesības aizsargātas. Izgatavoja GlobalPro »
Piekļūstamības paziņojums · Sīkdatņu politika · Pielāgot sīkdatnes