Velosipēds un riteņbraukšana ir ieguvusi lielu popularitāti aktīvās atpūtas un veselīga dzīvesveida cienītāju, tūristu, kā arī dabas draugu vidū. Tāpēc arī Madonas novada Tūrisma informācijas centrs ir atjaunojis velo maršrutu "Iepazīsti Madonu", kas aptver skaistākās novada vietas, tādējādi radot kvalitatīvu brīvā laika pavadīšanas iespēju, sekmējot veselīgu un aktīvu dzīvesveidu. Jaunu atjaunoto velo maršrutu ieviešana un piedāvāšana ir arī viens no veidiem kā veicināt arvien lielāku tūristu-riteņbraucēju piesaisti atpūtai Madonas novadā.


Sagatavotie maršrutu drukas materiāli aptver gan precīzu un visaptverošu kartogrāfisko informāciju, gan pa ceļam apskatāmo ievērojamāko dabas un tūrisma objektu aprakstus.

Velo maršruts “Iepazīsti Madonu” sastāda kopā 20 km un tas paredzēts labākai pilsētas iepazīšanai un nesteidzīgai atpūtai. Arī pilsētai raksturīgs gleznains reljefs, kas izceļ tās dabiskumu, plašumu, mieru un harmoniju. Maršruts nedaudz ved arī ārpus pilsētas robežām, ļaujot veldzēties ezera ūdenī peldvietā pie Rāceņa ezera. Noslēdzot braucienu, paveroties no Lisas kalna, redzams gandrīz visas Madonas kopskats, kas pēc madoniešu un pilsētas viesu domām ir viena no sakoptākajām Vidzemes mazpilsētām. Neaptverams skats, kas īpaši skaists dienai satumstot.

Materiāls sagatavots vienlaikus trijās valodās – latviešu, angļu un krievu valodās, lai atvieglotu to lietošanu ārvalstu tūristiem.

Velomaršruta karte pieejama pielikumā pievienotajā PDF failā:
"Iepazīsti Madonu!"
Sagatavoti arī GPS un KML faili tiem riteņbraucējiem, kuri izmanto navigācijas ierīces:
"Iepazīsti Madonu!"   GPX  KML

(Ja .GPX, vai .KML failus vēlaties lietot Android ierīcē (tālrunī, planšetdatorā), jādodas uz https://play.google.com/store un meklētājā jāieraksta .GPX, attiecīgi jāuzinstalē (ja tāda jau nav uzinstalēta) kāda no vairāk kā 200 aplikācijām, kuras atbalsta attiecīgos failus. .GPX failus atbalsta arī rokas GPS ierīces, piemēram Garmin.)

Maršruta karte pieejama šādās vietās (iespējams tiks papildinātas):

Kartes sagatavotājs: SIA “Karšu izdevniecība Jāņa Sēta”

Izdevējs: Madonas novada pašvaldības Tūrisma informācijas centrs, 2017 gads


Velo nomas punkti Madonas novadā.


LAI LABI RIPO! 
Copyright © 2008-2020 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »