Veikparki
 

Decembrī muzejs aicina...

ziņa publicēta 01.12.2017
Aicinām apskatīt Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja piedāvātās izstādes un piedalies tā organizētajos pasākumos.

DECEMBRA IZSTĀDES

Lielās izstāžu zāles

Līdz 10.decembrim- Skuja Braden "Žigli cauri laikiem" (2 lielās zāles).

Radošs mākslinieču duets, kurā darbojas latviešu māksliniece Inguna Skuja un amerikāņu māksliniece Melisa Braden. Ar nosaukumu “Skujabraden” māksliniecs darbojas kopš 20.gs. 90.gadu beigām un ar savu spilgto un individuālo rokrakstu atpazīstamas gan Latvijā, gan ārpus tas.  

 

Līdz 10.decembrim – Luka Berti “Cilvēks un daba Latvijā”

Izstādē būs redzama itāļu fotogrāfa un mākslinieka Luka Berti fiksētā Latvijas dabas ainava, tās skaistums. Fotogrāfijas tika veidotas ar mērķi atveidot Latvijas ainavu, ciematus ar tipiskajām koka mājām, baznīcas un lauku sētas.

 


No 15.decembra – 2018.gada 21.janvārim – Gunārs Krollis “Vienotais laika tarifs 2” (3 lielās zāles)

Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) emeritētā profesora, Zinātņu akadēmijas Goda locekļa, mākslinieka Gunāra Kroļļa (1932) grafikas izstādes nosaukums " Vienotais laika tarifs " neviļus liek domāt par laika un telpas kategorijām un to izpratni mākslas vidē un radošas personības uztverē.


 

No 16.decembra – 2018.gada 21.janvārim – Jānis Seiksts jubilejas izstāde (2 lielās zāles)

Novadnieks un keramiķis Jānis Seiksts, meistars, kurš šogad saņēmis Madonas Goda pilsoņa apbalvojumu par mūža ieguldījumu tradīciju kopšanā un kultūras mantojuma popularizēšanā. Viņa daiļrade balstās Latgales keramikas tradīcijās. Jubilejas izstādē muzejā būs skatāmi J.Seiksta veidotie keramikas darbi, kā arī akvareļi.

 

Mansards

Decembrī– Kulinārais mantojums, tradīcijas un godu saimnieces novadā.

Izstāde iepazīstinās ar novada ēšanas paražām, virtuves piederumiem un svētku mielošanās tradīcijām. Novada goda saimnieču meistarība, gudrība, kulinārie noslēpumi un viltības toreiz un tagad, velkot paralēles ar ēšanas paradumiem mūsdienās.

 

Izstāžu zāles Mazā zāle

Decembrī­–  Reformācijas mantojums 

Izstādē iespējams ielūkoties nelielā daļā no tā, kas gadu gaitā savākts muzeja krājumā par piecām Madonas novada draudzēm - Bērzaunes, Kalsnavas, Liezēres, Madonas un Vestienas, kā arī Cesvaines, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu baznīcām.
 

Decembrī –  Pastāvīgā ekspozīcija “Novada arheoloģija” un virtuālā ekspozīcija “Madonas novada senvēsture".

Atjaunotā pastāvīgā ekspozīcija “Novada arheoloģija” iepazīstina ar Madonas apkārtni no senāka laika posma pirms 10 000 gadu līdz 17.gadsimtam, kad Latvijas teritorijā pastāvīgi notika dažādu varu maiņas. Kopš oktobra sākuma ekspozīcijā ir jaunums – virtuālais interaktīvais stends “Madonas novada senvēsture”, kas, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, iepazīstina ar Valsts nozīmes arheoloģiskajiem pieminekļiem Madonas apkārtnē, kā arī – seno latgaļu – sēļu apģērbu 9.-12.gadsimtā.Izstāžu zāles foajē

Līdz 18. decembrim – Augusts Lācis (09.12.1912. Ļaudona – 06.12.1993. Rīga)


Līdz 22.decembrim – biedrības Nigestes amatniecības nams veidotā izstāde par “Cilvēki līdzās”, izstāde par piecpadsmit Madonas novadam nozīmīgiem ļaudīm. Cilvēkiem, kas ar savu mūža devumu rāda, kā mīlēt zemi, cilvēkus un Latviju. Cilvēki, kuri ar sirdssiltumu, darbu un aizrautību spēj iedvesmot mūs visus. Katrs ir īpašs, atšķirīgs, tomēr visus vieno saknes, kas saista ar šo zemi, ticība Latvijas nākotnei un nākamībai.
 

No 19.decembra – Kārlis Ūdentiņš (22.05.1897. Liezēres pag. – 03.03.1942. Novosibirska) un Oto Ūdentiņš (19.12.1892. Liezēres pag. – 22.0.1988. Rīga)

Foajē eksponētās izstādes apskatāmas BEZMAKSAS


DECEMBRA PASĀKUMI

9.decembrī no plkst. 11.00 – 14.00 – radošā darbnīca “Iekāp brīnumā” muzejā, Ziemassvētku egles iedegšanas svētku ietvaros. No plkst. 11.30 – 14.00 muzicēs J.Norviļa Madonas Mūzikas skolas audzēkņi.

11. – 16.decembris – radošo aktivitāšu nedēļa “Ziemassvētkus gaidot”.

16.decembrī plkst. 13.00 – Novadnieku grafiķa Gunāra Kroļļa un keramiķa Jāņa Seiksta izstāžu atklāšana un tikšanās ar māksliniekiem.

20.decembrī plkst. 12.00 – Tikšanās senioriem, ciklā “Dzīves un mākslas krāsās”


Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve Sarkaņu pamatskolā


Decembrī  No Sarkaņu skolas vēstures

Pastāvīgi aplūkojamas četras dažādas etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu atklātā krājuma kolekcijas:

·         Amatniecības darba rīku kolekcija;

·         Mēbeļu un sadzīves priekšmetu kolekcija;

·         19.gadsimta beigu un 20.gadsimta dzīvojamo istabu iekārojums;

·         Kopš 2017.gada jūlija atvērta jauna krājuma ekspozīcija tradicionālās tvertnes un mēri”.

 

Ekspozīcija, kas veltīta Madonas novadniekiem – rakstnieka Viktora Eglīša dzimtai, aktrisei Olgai Dreģei, komponistam un kordiriģentam Valdim Breģim, muzikologam Jēkabam Vītoliņam.

Krājuma apskate ir bezmaksas. Ekskursija uz atklāto krājumu jāpiesaka iepriekš, zvanot uz tālr. 26579716 vai 20221997

Vairāk informācijas, zvanot uz Madonas muzeja Izstāžu zālēm: 64823844, 26102225 vai rakstot uz e-pastu: z.grinvalde@madona.lv. Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve - krājuma glabātāja Inese Sudāre, tālr. 26579716

Sīkākai informācijai sekot līdzi muzeja mājas lapā www.madonasmuzejs.lv un sociālajos portālos: www.facebook.com/muzejsmadona un www.twitter.com/muzejsmadona

 

Ziņu iesūtīja: muzeja izglītojošā darba nodaļas vadītāja Z.Grīnvalde, tel. +371 29418187
Ziņu publicēja: Ilze Stūre, tel. +371 29332642
Copyright © 2008-2017 Madona. All rigts reserved. Created by GlobalPro »